Вітаю вас друзі. Сьогодні я вам хотів би розповісти про один злом кота. А якщо точніше, то сьогоднішній наш герой кіт Баюн. Ось, наприклад, якщо школярів запитати хто такий кіт Баюн, то малоймовірно, що вони дадуть відповідь. Вони швидше перерахують усіх добрих і злих героїв творів про Гаррі Поттера, а от справжнього російського персонажа навряд вони згадають. І погодьтеся це сумно.

І ось щоб ліквідувати цей пробіл у знаннях дозвольте розповісти про цього злого кота. Почнемо з того, що в російському фольклорі кіт Баюн мешкає далеко в тридев’ятому царстві і як годиться в тридесятому державі. Місцем його постійного перебування є дуже високий залізний стовп. Він розташований посеред лісу, в якому не почуєте ні співу птахів, і в якому ви не побачите звірів.

Також друзі тут виникає таке питання? А чому кіт Баюн? А ось чому. Баюн якщо перекладати дослівно це оповідач, а баяти це означає розповідати, говорити. Також є і продовження колисати, заколисувати. Що, переводячи можна сказати присипляти.

Так ось. Самого цього злого кота, було за щастя згубити заблукалих подорожніх. Зустрівши людину, він розповідав байки і різні казки. Поступово витягав із них сили і присипляв. Ті подорожні, які так і не могли протистояти сладостному голосу цього лиходія, в кінці кінців гинули.

Але, не дивлячись на таку темну сторону цього персонажа, є у нього і світла. Згідно легендам хто зможе встояти перед його красномовством і зловити цього злого кота, того чекає велика нагорода. Изловленный кіт Баюн своїми чарівними розповідями міг вилікувати будь-яку недугу або хвороба. Адже не дарма в російських казках старі царі посилали своїх слуг на пошуки і ловлю кота Баюня. Якщо комусь із царів це вдавалося, то вони виліковувалися від своїх старечих недуг, а якщо ні, то царі позбавлялися своїх вірних слуг.

Популярність: 19%

  • Головна
  • Цікаві історії