Доброго дня шановні читачі мого блогу. Сьогодні я вирішив вам розповісти про одну цікаву породу кішок. І так тема сьогоднішньої статті єгипетська мау. Чули про такий вигляді кішок? Ні? Тоді дана стаття буде корисна тим, хто не знає і цікава тим, хто хоч щось чув про чудових представників цього виду.

А почнемо друзі ось з чого. Слово «мау» якщо переводити давньоєгипетського мови знаєте, що воно означає? А як не парадоксально воно перекладається як «кішка». І якщо ми поєднаємо назва цієї породи то отримаємо — єгипетська кішка. Дивно, правда?

Треба сказати, що це стародавній вид представників кішок. Їх перші згадки в папірусах, малюнки на стінах храмів зроблені більше 3000 років тому. І за цей досить довгий період часу зовнішність представників цього виду не зазнала особливих змін. Зараз представники цієї породи середнього розміру, короткошерсты, мають плямисте забарвлення який, до речі, не тільки на шерсті, але і на самій шкірі кота або кішки.

Зовнішній вид єгипетської мау

Тепер друзі хотілося б розповісти більш докладно, як виглядає єгипетська мау. Голова має округлу форму з легко виділяються щелепами. Ніс по всій своїй довжині рівний. Очі мають зеленуватий колір. Хоча слід сказати, що допускається зміна кольору. Однак після 1,5 року колір очей даної породи стає виключно зеленим. Вуха середнього розміру, трохи загострені, широкі, з невеликим нахилом вперед. Також можлива наявність на кінчиках вух невеликих пензликів.

Тулуб середнього розміру і середньої довжини. Досить компактне. На животі присутній шкірна складка, яка дозволяє робити широкі кроки і значно підвищує рухливість тварини.

Лапи мають овальну форму і середні за розмірами. Хоча є деякі екземпляри, у яких лапи мають округлу форму. Самі ноги досить довгі і володіють потужною мускулатурою. Хвіст не особливо довгий, середній по товщині з загостреним кінцем.

Середня вага представника цього виду складає: кішки 3-4 кілограми, кота 4-6 кілограм. Середня тривалість життя становить 13-15 років.

Забарвлення єгипетської мау

В даний час існують кілька варіантів забарвлення єгипетської мау, але фахівці виділяють три найбільш цінних. Почнемо по порядку. І я розповім про кожну з них.

Димчаста забарвлення. Являє собою тон, починаючи від сірого до майже чорного з сріблястим підшерстям. Тиккинг не присутній. Всі плями мають чорний колір, з чітким відмінністю до основного кольору.

Бронзове забарвлення. Основний тон представлений темно-коричневим кольором. Починаючи з темною спини, переходить до живота, і при цьому стає світліше. Вуха мають рожевий відтінок. Горло, підборіддя, забарвлення біля ніздрів і очей представлений кремовим кольором.

Срібляста забарвлення. Основний тон представлений діапазоном від світло-сірого до темно-сірого кольору. Плями також можуть бути від темно-сірого кольору і аж до чорного кольору. Вуха мають разовий колір. Окантовка рота, очей, вух чорного кольору.

Також трапляється поява на світ і кошенят з чорної і мармуровою забарвленням. Ці окраси прийнято називати дикими. Участь у виставках представників з таким забарвленням не можливо.

Характер і догляд за єгипетської мау

За своїм характером ці собаки дуже віддані своїм господарям. Люблять перебувати при справах в будинку і намагаються по можливості допомагати. Дуже розумні, веселі, грайливі, цікаві. Обожнюють грати зі своїми господарями.

Також улюбленою справою цих кішок є полювання. Вистежування видобутку, терпеливе чекання, напад на гризунів дуже і дуже їх приваблює. Цікавим моментом є те, що вони просто обожнюють воду. Не тільки пити, але і похлюпатися або занурити свої лапи.

У догляді ці кішки досить прості. Іноді, наприклад, 1 раз у місяць досить просто розчісувати. Це можливо тому, що єгипетська мау володіє короткою шерстю і не має підшерстя.

Популярність: 59%

  • Головна
  • Види кішок