Вітаю дорогі друзі. Сьогодні тема моєї статті це блювання у кішок. Звичайно не з найприємніших, але для всіх кошатників думаю вона буде корисна. Друзі, якщо ви володар цих лагідних тварин, вам напевно відомо таке явище. Найчастіше блювота виникає при ковтанні вашим вихованцем вовни або коли ви її перекармливаете. Погодьтеся, що буває таке?

Однак якщо блювота має постійний характер, слід серйозно замислитися над цією недугою і, навіть може бути, звернутися за допомогою до лікаря, щоб уникнути розвитку захворювання. Звичайною кішці потрібно трохи корму вже так влаштована її організм і при надмірному харчуванні надлишок їжі вона вивергає назад. Блювання може також викликати холодна їжа, а ще заковтування кішкою великих шматків їжі внаслідок поспіху, погано їх пережевав.

Взагалі у кішок краще, ніж у інших тварин, розвинений блювотний рефлекс, і їх власникам частіше, ніж іншим, відома дана неприємність. Але, не впадайте у відчай, адже з фізіології блювота — це захисна реакція організму, оберігає шлунок вихованця від токсинів, отрут, вовни. Саме блювотою шлунок звільняється від усього зайвого.

Блювота у кішок це небезпечно чи ні?

Друзі, хочу звернути вашу увагу на наступний дуже важливий момент. Іноді прояв цього процесу може бути і джерелом серйозного захворювання, симптомами якого можуть бути внутрішньочерепний тиск, як правило, виникає при утворенні гематом, пухлин, абсцесів, а також як результат подразнення різних органів організму — жовчні протоки, глотка.

Однак разом з тим необхідно провести паралель, коли варто насторожитися, побачивши у вихованця блювоту, а коли серйозних приводів для занепокоєння немає.

У наступних публікаціях я окремо розповім про те, коли варто уважно придивитися до вихованця при появі цього процесу, а так само коли блювота у кішок просто викликана побутовими проблемами і тому не слід впадати в паніку. Слідкуйте за публікаціями.

Популярність: 8%

  • Головна
  • Поради щодо кішок і котів