Доброго дня. Що головне в житті кожної леді кішки? Існує думка, що кішки тільки сплять, їдять, сплять, їдять і знову сплять. Також захоплює їх досконалість в організації свого сну.

Не помічали, як кішки готуються до сну? Кожен етап вони виконують з особливою ретельністю, нічого не втрачають. Першим ділом він знаходить саме безпечне місце, бажано вище над землею, таке, щоб воно було м’яким, теплим, зручним і бажано був присутній кут. Потім створюють зручне місце сну з подушки або чиїхось колін. Потім потягуються, до межі розтягуючи при цьому кожен м’яз, і розслабляються. І нарешті, заспокоюються на приготованому місці. І немає нічого дивного в тому, що після такої підготовки засипають вони легко і швидко.

Так сплять вони багато. Доросла кішка спить по 13-16 годин на добу, в основному дрімає на свій особливий котячий манер. Іншими словами, виходить, що дев’ятирічна кішка провела у сні шість років. І зрозуміло, робить вона це чудово.

Чому леді кішка любить спати?

Тоді виникає питання, чому вони стільки сплять? Тут все просто. Кішки це хижаки. У них немає стадного інстинкту. Вони підстерігають, ловлять, їдять і сплять. Їм нема чого робити ще що-небудь, крім цього. Їх високий професіоналізм на полюванні дозволяє заощадити час для такого завидного заняття.

А де кішки люблять спати найбільше? Всі незвичайні котячі спальні місця просто неможливо перерахувати. Шафи для білизни подобаються абсолютно всім кішкам, особливо старим, які знають, що там вони можуть надійно сховатися. Тому, якщо в сім’ї є кішка, завжди перевіряйте пральні машини і духовки, перш ніж включити їх.

Старі кішки особливо люблять тепло, тому забираються навіть в двигуни і під кабіни автомобілів — подрімати годинку-другу. Причому запах бензину і масел їх не відлякує, вони навіть відчувають щось подібне до наркотичного сп’яніння…

Але що леді кішки дійсно не люблять — так це поради та побажання своїх господарів. Кішка постійно живе вдома, вважатиме за краще спати на диванах і столах у адміністратора і абсолютно ігнорує шикарні подушки, призначені для них. Вона любить вибирати. Однак якщо ви видаліть з кімнати всі інші можливі місця для відпочинку, ваш вихованець буде спати в призначеній їй кошику.

Більшість власників вважають період сну як своєрідний вид забуття, в якому знаходиться їх улюбленець, щоб потім знову спати. Його очі закриті, тіло нерухомо, він не муркоче, і очевидно, що його мозок відпочиває. Такого погляду на сон кішок, як і на сон дитини, люди дотримувалися протягом тисячоліть. Виявилося, що сон — досить активна частина їх життя. Відомо одні комірки мозку сплять, а інші сплять. Це означає, що головний мозок кішок ніколи не вимикається, навіть коли вони сплять.

Як спить і сниться леді кішці

Більш старі коти сплять менше, ніж молоді їх побратими. Вони вже не такі активні і частіше не сплять, а просто відпочивають. Умови життя також впливають на тривалість сну. Вуличні та дворові кішки повинні захищати свою територію, полювати і розмножуватися. У них залишається менше часу на сон, ніж у кастрованих доглянутих домашніх кішок, які ведуть менш напружене життя і сплять більш старанно. Так як домашні кішки постійно їдять і перетравлюють з’їдене, вони самі вибирають, скільки їм спати.

Бачать кішки сни, як люди? Під час сну кішка водить очима так, ніби шукає здобич. І коли він гарчить або бурчить уві сні, то швидше за все розробляє стратегію атаки. Коли ж він різко викидає і згинає лапи, то, безсумнівно, полює.

А що вони бачать? Звичайно, найсмачнішу в світі миша. Хоча вчені досі не знайшли центр сновидінь в мозку кішки. Більше того, рух тіла уві сні не обов’язково відображає наявність снів. Однак немає підстав стверджувати, що кішки не бачать снів. Рух очей і тонус м’язів уві сні у них такі ж, як у людини. І взагалі, сни леді кішки, як і її думки, дуже схожі з людськими…

Популярність: 28%

  • Головна
  • Поведінку котів і кішок