Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Доброго дня дорогі читачі мого блогу. Сьогодні з ранку я спостерігав, як дві милі домашні кішки моїх знайомих пили молоко з блюдця. Я десь приблизно близько п’яти хвилин вдивлявся в це дивовижний процес так і не зрозумів, як це відбувається. А ви шановні друзі знаєте, як вправно вони хлебчуть молоко?

Можливо, ви скажете, що вони роблять мову лопаткою або ковшиком і зачерпують молоко. Я чесно зізнаюся, що і сам так думав. А виявилося, зовсім ні.

Тривалий час процес лаканом не був зрозумілий. До теперішнього часу вважалося, що ці нявкають тварини своєю мовою попередньо деформувавши його, черпають молоко або воду. Для перевірки цієї теорії вченими було проведено кілька досвідів із застосуванням камер для сповільненої зйомки.

Результат був абсолютно несподіваним. Виявилося, що секрет лаканом досить простий домашні кішки і не тільки домашні п’ють, лише ледь-ледь торкаючись кінчиком мови рідини. Їм не потрібно черпати молоко або воду і тим більше занурювати туди майже весь мову.

А відбувається це так. Тварина доторкається кінчиком мови рідини, потім молоко або вода в силу адгезії прилипає до мови і він швидко його втягує, тому в пащу. В результаті чого, частина рідини піднімається слідом за язиком вгору. І це нагадує такий рідкий стовпчик, який постійно змінює свою довжину і товщину.

Звичайно, ви запитаєте, і що далі? А тут також все просто. Ось я коли спостерігав, то ці дві домашні кішки так швидко закривали рот, що рідина не встигала впасти в низ. Якщо говорити науковою мовою, то в цьому випадку йде боротьба двох сил. Сили інерції і сили тяжіння. Це досить нестійкий баланс постійно змінюється і одна сила починає переважати над іншою.

Наші друзі досягли досконалості в досягненні цього балансу. Вже на інстинктивному рівні вони знають, коли потрібно відкрити рот, коли вмочити кінчик язика і коли закрити рот. Сподіваюся, друзі Вам сподобалася моя стаття, і ви будете знати, як це відбувається, коли побачите процес лаканом наших улюблених нявкаючих вихованців.

Популярність: 11%

  • Головна
  • Поведінку котів і кішок