Як говоритися і знову здрастуйте. Хотілося б зачепити таку тему — види кішок. Які вони бувають? Чим відрізняється наприклад європейська кішка від перської кішки? Яка історія походження їх? Так запитань багато, а відповідей не дуже. І так починаємо з невеликого вступу.

Кішки не відрізняються великою кількістю своїх різновидів, незважаючи на їх велику кількість і розселення майже по всій планеті. Селекційна робота з кішками найбільш активно почалася проводитися з початком двадцятого століття, але вже при цьому з точністю вже сказати скільки в світі кішок є чистопородними є досить складно. Я більше можу сказати — це неможливо, але безперечним є те, що абсолютна більшість їх, у тому числі поширених в на пострадянському просторі, відносяться до безпородним. Так-так друзі. Багато видів кішок є безпородних.

Створення клубів і спілок з різних видів кішок

Також хотів ось що сказати. А чи знаєте ви, що в Лондоні в далекому 1871 році була організована перша виставка, де були представлені різні види, а в 1887 — вже був створений аматорський клуб з їх розведення. Мені здається це не дивно. Тільки англійці з багатовіковими традиціями і звичаями і своїм знаменитим «сер» найбільш підходили за характером і духом кішкам. Коли я шукав інформацію про першій виставці, то ні скільки не здивувався, саме це сталося на «туманному Альбіоні». Так тема кішок тісно переплітається з Англією. Наприклад, ось взяти історію про те, як домашні кішки рятували громадян від бомбардувань німецької авіації. Ну це я трохи відволікся. Продовжуємо тему.

З цього моменту пішло і поїхало. Вже в Сполучених Штатах в 1906 році створюється асоціація, що об’єднує 30 місцевих клубів. І куди без американців? Скрізь адже встигнуть. Вибачте за невеликий сарказм. У 1949 році у Франції утворена Міжнародна федерація, яка об’єднала безліч клубів і спілок різних країн по розведенню і де представлені різні види кішок.

Які породи і види кішок бувають

В даний час в світі налічується приблизно близько 60 порід кішок, що складаються з більш 300 видів в залежності від кольору вовни. Але з кожним роком ці цифри зростають. За міжнародною класифікацією всі породи кішок в залежності від довжини вовняного покриву та особливостей будови тіла поділяються:

1. Довгошерсті і напівдовгошерсті: перська, турецька, мейн кун, сибірська, норвезька лісова, бірманська, балінезійськие, хлопець, сомалійська, симрик.

2. Короткошерсті:

2.1. З міцною статурою: європейська, британська, картезианская, американська, екзотична короткошерста.

2.2. З середнім статурою: російська блакитна, бірманська, корат, бомбейська, абіссінська, гаванська.

2.3. Зі струнким, легким статурою короткошерсті: сіамська, сінгапурська, тонкинська, орієнтальна.

3. Кішки з різними особливостями в скелетному будову: шотландські фолд, сфінкси, рекси, бобтейль, американська острошерстная, менська.

Про найяскравіших представників даних груп я, мабуть, зроблю окремі теми. Так напевно буде правильно. У них можна буде обговорити різні види кішок в окремо, що дасть мені поняття, яка тема найбільш цікава і вимагає додаткової інформації.

Популярність: 36%

  • Головна
  • Види кішок