Вітаю вас друзі. Сьогодні не знаю чому, але от чого знову захотілося написати статтю про звичайну кішку і, причому пов’язаної з Великої Вітчизняної війною. І ось сьогодні я б хотів розповісти історію про одного з найбільших битв цієї війни — Сталінградській битві та її головній героїні Мурке.

Двісті днів тривало це бій, причому фашисти спочатку на взяття міста відводили всього один тиждень. Але не тут, то було. Рядовими бійцями Червоної армії були виявлені неймовірні чудеса мужності і героїзму, результатом чого став крах планів німецької машини за взяття міста. Серед героїв Сталінградської битви були не тільки люди, але і звичайна кішка на ім’я Мурка.

Так ось. Німецькою авіацією практично вперше дні будівлі міста були практично зруйновані. Скрізь були завали уламком будівель і споруд. Але разом з тим утворилося безліч відкритих просторів і там у всі почали господарювати німецькі снайпери. А між тим начальство вимагало все нові і нові відомості про розташування німецьких вогневих точок.

Звичайно, розвідники величезними втратами добували цю важливу інформацію. Але ось з’являлася проблема, як передати її в штаб. І тут наших бійців рятувала звичайна кішка Мурка. Це граціозне тварина швидко і акуратно носила записки в штаб під німецьким вогнем, тим самим, не даючи радянським воїнам зайвий раз ризикувати своїм життям.

І ось битва була виграна. Фашисти зазнали принизливої поразки, в полон було взято командувач німецької угрупованням, а Гітлер протягом кількох днів перебував у сум’ятті. А тим часом в англійській пресі в газеті «Таймс» був високо оцінений подвиг цієї звичайної кішки. Британське видання писало: «Вона гідно показала себе захисником міста Сталінграда і неможливо так високо оцінити її героїчні дії».

Популярність: 16%

  • Головна
  • Цікаві історії