Привіт друзі. Сьогодні я розповім про таку чудову і красивою породі як шотландська висловуха кішка. Відмінною рисою представників цього виду кішок є вуха загнуті вниз, що сталося в результаті генної мутації.

Тепер дозвольте, розповім про появу цього цікавого виду кішок. І так. У 1961 році на одній з ферм в Шотландії, Вільям Росс купив у місцевого фермера одного білого кошеняти з незвично звисаючими вухами, який і став родоначальником цієї породи.

Пізніше Вільям Росс представив цього кошеня по виду нагадує ведмедика з красиво загнутими і звисаючими вухами американським любителям і суддям, чим справив сильне враження на них. Пізніше, а якщо бути точним, то в 1978 році ця порода отримала виставковий статус.

Спочатку представники цього виду кішок мали довгу шерсть, а не коротку як ми звикли бачити зараз. І на шерсть не було довгий час стандарту. І тільки в 1993 році був прийнятий загальний стандарт для короткошерстих шотландських висловухих кішок.

За час, що минув з моменту появи першого кошеня до теперішнього часу, а це близько більше 50 років шотландська висловуха кішка придбавши той вигляд, який нам добре знайомий. Це було досягнуто завдяки схрещуванню з короткошерстими кішками британської та американської породи.

Знайомимося ближче із шотландської вислоухой кішкою

Тривалість життя шотландської вислоухой кішки становить в середньому приблизно 15 — 25 років. За своїм виглядом представники цієї породи володіють міцним статурою, хоча за розмірами ці кішки й коти досить середні.

Тулуб не велике, але потужне, округлене, компактне, присадкувата. Плечі досить широкі. Ноги середні, міцні з закругленими лапами. Хвіст не досить довгий, трохи товстий і загострений на кінці.

Шість представників цієї породи м’яка на дотик, еластична, коротка, густа і прилягає до тіла. По забарвленню вона може бути досить різноманітною. Починаючи від одного кольору, наприклад чорна, біла, пісочна і закінчуючи кількома кольорами, наприклад смугастої, мармурової, черепаховій.

Вуха у даного виду широко поставлені і складені. Також якщо вони більше і щільно притиснуті до голови тим більше цінується цей кіт або кішка. Очі круглі, великі, широко поставлені. Колір очей різноманітний. Іноді зустрічаються екземпляри з різними квітами очей.

Проблеми шотландської вислоухой кішки

У процесі схрещування цієї породи виявилися деякі проблеми. Якщо, наприклад обоє батьків належать до однієї і тієї ж породи у потомства виникали проблеми з опорно-руховою системою.

Неможливість відтворення здорових кошенят призвело до суворого заборони на схрещування котів і кішок однієї породи. Проведені дослідження генетиками США остаточно підтвердили цю заборону для отримання здорового потомства шотландської вислоухой кішки необхідно проводити схрещування з представниками тієї породи, у яких немає висячих вух.

Популярність: 35%

  • Головна
  • Види кішок