Вітаю друзі. Ось ми і дісталися до такої чудової породи як російська блакитна кішка. Звичайно, не відкрию для Вас нічого нового, що батьківщина цієї породи Росія. Як з’явилася дані милі кішки? На рахунок цього поки що єдиної думки немає. Більшість вчених вважають, що поява походить від мешкають в даній місцевості порід кішок. Найбільш сильний вплив чинився абіссінської породою. Так чи інакше, поява туманно.

Минулого століття кішка була завезена в Британії, але найцікавіше, що ці милі кішки спочатку мали кілька назв — архангельська блакитна, новгородська блакитна, псковська блакитна і так далі. З туманного Альбіону вона потрапила і в Сполучені Штати Америки. Після нетривалого існування без чіткого назви вона в 1939 році була занесена як російська блакитна кішка в Британський каталог кішок. А трохи пізніше в 1949 році був прийнятий єдиний стандарт цієї породи.

Друга світова війна завдала серйозного удару по популяції даної породи. Милі кішки виявилися на грані вимирання, але і тут британці прийшли на допомогу, оскільки дуже любили і цінували цю породу. Вони створили всі умови для її збереження та поліпшення.

Знайомимося ближче із російської голубої кішки

Якщо розглядати дану породу то можна сказати, що має такий трохи величний вигляд. За розмірами російська блакитна кішка не велика, з гнучким трохи витягнутим тілом. Поперек і спина дуже м’язисті. Голова трохи коротка, трохи нагадує клин. Мордочка коротковатая, пряма, підборіддя міцний. Вуха трохи великі, чітко загострені на кінцях.

Очі зазвичай бувають насиченого зеленого кольору. За розмірами великі. Шия трохи довга, але струнка, але з-за своєї густої шерсті здається короткою. Груди дуже кругла. Ноги трохи тонкі, але високі, з невеликими округлими або овальними лапами. Задні ноги злегка довше передніх. Хвіст не великий, з потовщенням біля основи і загострений на кінці.

Масть даної породи блакитна, без усяких відтінків, рівномірна. Звідси і назва. Шерсть трохи коротка, але густа, щільна, м’яка і дуже ніжна. Дуже цікаво те, що порода відрізняється від інших тим, що має подвійну шерсть однакової довжини. За характером російська блакитна кішка дуже лагідна, слухняна, поступлива, легко дресирується, рухлива, енергійна, з ігровим настроєм і характером.

Популярність: 28%

  • Головна
  • Види кішок