І знову здрастуйте. Сьогодні я хотів підняти таку тему як погляд кішки. Як вона своїми очима виражає себе. Чи знаєте ви, що майже всі ссавці в пошуку їжі і запобігання небезпеки спираються нюх, але у випадку з кішкою і людиною упор робиться на зір. Якщо уважно подивитися на очі кішки, то можна зробити висновок, що величезні в порівнянні з розмірами голови.

Також вони розташовуються так, що видимість одного ока частково дублюється на іншому, надаючи стереоскопічне зображення. Одержуваний кут зору становить приблизно 200 градусів кожного ока. Що це дає кішці? Це допомагає точно визначити відстань, що важливо для розрахунку здійснюється швидкого стрибка.

Також в очах кішки не надто багато рецепторів кольору, як у людини. Довгий час вважалося, що наші милі кішки бачать тільки в чорно-білому кольорі, але це було спростовано, і доведено, що вони можуть розрізняти кольори.

Деякі особливості з погляду кішки

Чи помічали ви такий факт, що якщо десь поруч падає безшумно предмет, то кішці дуже важко його знайти. Чому? Та тому, що вони погано бачать нерухомі або близько розташовані предмети куди впав предмет, то їм важко буде його знайти. Також важливо, що при пошуку лежить поруч їжі вони покладаються на свій ніс.

Кішка любить напівтемрява. Він дає їй величезні переваги. Зіниця ж округляється, намагаючись пропустити максимальну можливу кількість світла. Це дає можливість бачити в умовах, які ми називаємо непроглядній темрявою. Але важливо знати в повній темноті кішка теж не чого не бачить.

З погляду кішки, а якщо точніше, по очах можна багато чого зрозуміти. І радість, і невдоволення, і коли вона хоче їсти. Уважно подивіться на її очі, то коли піднесете їй миску з смакотою, поповнюючи раціон кішки. Її зіниці моментально розширяться. Вертикальні щілинки перетворяться в бездонні темні кола, в яких ви без помилки прочитаєте очікування їжі.

Також цікаво знати, що зіниці кішки значно збільшуються і при зміні її стану. Якщо відбувається різка зміна розширення зіниць кішки без впливу освітленості і відстані до чого-небудь, це свідчить про те, що в цей час, щось розбурхало кішку. Це може бути приємним, наприклад, миска з їжею, так і не дуже — з’явився не дружелюбно налаштований образ кота. У будь-якому випадку зіниці моментально збільшаться за частки секунди з звичайних розмірів — до максимально можливих. І це буде зроблено з однією лише метою — отримати як можна більше інформації про цікавить її об’єкті.

Що говорить нам погляд кішки?

Також крім розміру зіниць, про настрої кішки можна визначити, як відкриті або прикриті очі. Якщо очі повністю відкриті, то кішка не дуже довіряє присутнім, але якщо прикриті не повністю, значить, вона в повному розслабленні і її не чого не турбує.

Не можна не обійти увагою погляд кішки. Свою агресивність вона виражає довгим поглядом широко відкритими очима. Хотів би ще дещо нагадати. Коли ви пильно спостерігаєте за кішкою — вона в більшості випадків розцінить це як загрозу. Здивовані?

Вихід дуже простий — раджу спостерігати за нею, коли вона захоплена чимось. Так можна поліпшити взаєморозуміння між вами, і вона буде відчувати себе набагато впевненіше і спокійніше при вас. І погляд кішки для вас буде завжди самим добрим.

Популярність: 31%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок