Доброго дня. Думав я тут на дозвіллі, з якою кішки ж почати? Якої породи буде присвячена перша окрема стаття? Рішення цієї дилеми, як ні банально було довірено жеребом. Поділив на групи і з кожної вибрав по дві породи. В результаті набралося шість претендентів. І волею випадку, а точніше кубика, випадку вибір припав на перську кішку. І так починаємо.

З історією походження цієї породи є багато темних плям. Була висунута ідея, що в її появі брали участь азіатські степові і пустельні звичайні кішки, які в ті далекі часи мешкали на території Ближньої Азії. Батьківщиною ж визначено вважати Туреччину. Не буду говорити про те, що ця порода отримала величезне широке поширення і надзвичайну популярність. З величезною впевненістю можна сказати, що персидська кішка, якщо проводити порівняння з іншими породами має найбільшу ступінь одомашнення.

Трохи інформації про перську кішку

Тут може виникнути дуже цікаве питання. Чи зможуть ці милі кішки ловити мишей і проживати далеко від людини? На жаль. Як не сумно повідомляти, даною породою безповоротно втрачено мисливське бажання ловити мишей і мешкати поза будинку, подалі від людини. Але, не дивлячись на втрату природних інстинктів, персидська кішка виділяється ласкавим характером і безмежною довірою до людини, спокійним, хоча норовливим характером. Що стосується відданості людині, то тут можна порівнювати з вірністю собаки. Цей характер, а також спільно з природною красою зводить дану породу в сімействі кішок в ранг аристократичних або королівських осіб.

Якщо характеризувати кішку пильніше, то за розмірами вона є середньою, коренастой. Голова трохи велика, з округлим, опуклим чолом і маленьким, коротким, але широким і злегка піднятим носом. Щоки досить повні. Вуса у вигляді кистей довгого волосся. Борода повна, щелепа трохи широка, досить потужна. Вуха не довгі, трикутної форми, з заокругленням на кінцях, поставлені широко і низько, трохи нахилені вперед, з невеликими пучками довгих волосся всередині вушних раковин. Очі дуже великі, круглі, широко розставлені, опуклі, виразні. Колір може бути темно-помаранчевим, блакитним, мідним. Персидська кішка певної масті має свій колір очей.

Які бувають масті перської кішки?

Масть може бути різною. За забарвленням зазвичай розрізняють близько 100 різновидів. Найбільш поширені наступні масті кішок: біла, червона, руда, кремова, рожева, блакитна, чорна і чорна зі світло-сріблястими мордочкою і боками, піщана з виділеними чорними смугами. Важливим і цікавим моментом є те, що колір мочки носа, вусів, подушечок лап, збігається з кольором основної масті.

Тулуб у перської кішки досить масивна, міцне, мускулисте. Шия ж навпаки трохи товста і коротка. Груди глибока і трохи широка. Потужними також у неї є спина і плечі. Ноги міцні, прямі, трохи короткі. Лапи ж досить великі і волосисті, де пальці дуже щільно прилягають один до одного і між ними, незважаючи на стислість є пучки довгих волосся. Хвіст не особливо довгий, спрямований в низ, дуже пухнастий, з легким заокругленням кінчика.

Дуже привабливий вигляд перської кішки надає шерсть. Саме тіло вкрите пухнастим, м’яким, довгим шовковистим волоссям, який починаючи з плечей і грудей кішки, створює навколо шиї дуже-дуже симпатичний своєрідний комір.

Популярність: 31%

  • Головна
  • Види кішок