Доброго дня шановні друзі. Сьогодні я хотів вам розповісти одну історію, де головний герой кіт мандрівник, який обігнув Австралію. Так-так. Не дивуйтеся. Саме він зміг на кораблі повністю здійснити подорож навколо цього континенту. І так знайомитеся наш сьогоднішній герой кіт по імені Трим.

І давайте я почну розповідь з самого початку цієї дивовижної історії. І так. Як відомо, існує думка собака друг людини. Так може на суходолі воно і вірно. Але от не далекий час, а саме приблизно в 18 столітті моряки воліли інше вираження. Кіт один моряка. Чому запитаєте ви так елементарно.

По-перше, коти і кішки на кораблях чудово вміли пристосовуватися ходіння по палубі навіть під час шторму. По-друге, гризуни на кораблі не могли себе відчувати, безкарно псуючи корабель або знищуючи запаси продуктів.

Йдемо далі, трохи відволікся від нашої історії. І тепер стоїть, думаю повідати історію знайомства капітана корабля знаменитого мореплавця Метью Флиндерса і нашого сьогоднішнього героя кота Трима.

Знайомство кота знаменитого мандрівника і мореплавця

Йшов 1797год. Одного разу корабель «Рехаэнс» потрапив у шторм, і ще молодого кошеня Трима хвилею змило за борт. Однак наш молодий герой не здався і зумів допливти до свого корабля, зачепитися за мотузку і повернутися на палубу. Такий героїчний вчинок ще зовсім юного кошеня справив сильне враження на Метью Флиндерса. Він вважав його подвигом такого маленького героя і незабаром, як не дивно це кошеня став його улюбленцем. Так почалася їхня спільна дружба після такого вражаючого події.

Кіт мандрівник огинає континент

Вже з 1801 по 1803 рік ці два друга служили на іншому кораблі «Инвестигейтор». Метью Фліндерс, як годиться, був капітаном цього судна, а Трим відповідав за знищення всіх гризунів. До цього часу Метью Фліндерс став першою людиною, якій вдалося повністю здійснити подорож навколо Австралії, а Трим першим котом якому вдалося це зробити. За час служби на кораблі Трим ніколи намагався не залишати капітана і не дивно, що він зміг зробити таку важку подорож.

Але це все було дрібницею. Одного разу після здійснення місії новий корабель «Порпойз» повертався до Англії і налетів на рифи і почав тонути. Всі хто міг, вибралися на шлюпки. Так ось. Трим, як годиться, був капітаном. І не покинув його за час довгого шляху на шлюпках в Сідней. А відстань була не мала 700 кілометрів.

Пам’ять про улюбленого кота мандрівника

Рано чи пізно цим друзям судилося розлучитися. А сталося це на острові Маврикій. Капітан Метью Фліндерс повертався в Англію і вирішив зробити зупинку на острові Маврикій, яка була французькою колонією. Однак він не знав, що Англія і Франція розпочали чергову війну. Результат арешт і довгий семирічне ув’язнення, а його улюблений кіт Трим пропав.

Однак повернувшись в Англію, капітан не забув про свого улюбленця і написав книгу, яка називалася «Подорож на Південну землю». Також і в Австралії не забули відважного кота мандрівника. У Сіднеї є меморіал, де поряд з відважним капітаном його улюблений кіт і де викарбувані слова «Краще і найславетнішому зі своєї породи, самому улюбленому з усіх друзів, найвідданішому з команди».

Популярність: 18%

  • Головна
  • Цікаві історії