Доброго дня дорогі друзі. І сьогоднішня тема статті незвичайні коти і кішки в нашому світі. А почну статтю ось з чого. Розміри домашніх котів і кішок набагато менше, ніж у домашніх собак. І це не дивно. Якщо знаєте, то існує безліч різних порід собак, починаючи від величезних сенбернарів і закінчуючи маленькими болонками. Але якщо розглядати котів і кішок, то за всю їх еволюцію розвитку було лише одне призначення — це полювання за гризунами. Пізніше винищування мишей і щурів. Дане призначення не дуже вплинуло на їх розмір.

Якщо, от припустимо наприклад, взяти північноафриканського дикого кота, то він не набагато перевершує за розмірами свого одомашненого побратима. Так що не існує особливої різниці дикий або домашній кіт. Єдине, що істотно впливає це необхідність різних порід пристосовуватися різних видів клімату. Ось при холодному кліматі розміри котів значно збільшуються. Закономірно, що яскраві представники порід з Європи, особливо з північної частини дуже перевершують сучасних котячих представників тропіків.

Які бувають незвичайні коти і кішки

Якщо візьмемо британського короткошерстого кота, який боровся за виживання в суворому кліматі туманного Альбіону, то він коренаст, масивний, присадкуватий на відміну від стрункого і граціозного сіамського кота з Таїланду. На виході маємо 5,2 кілограма ваги британського кота проти 3,6 кілограма ваги сіамського кота. А чи знаєте ви, що вага середньостатистичного кота становить близько 4,9 кілограма, проти 3,5 кілограма середньостатистичної представниці жіночого роду. Але як завжди в кожному правилі є винятки.

Наприклад, в історії зустрічаються такі випадки, коли вага кота досягав 17,5 кілограм і навпаки був вагою всього лише 1,2 кілограма. В цих випадках першу тварину мучилося від гормонального зрушення і проводив своє життя при малозначних рухах, а друга тварина страждала від генетичних відхилень.

Якщо розглядати породистих представників котячих, то найбільш великими вважається звичайний кіт породи мейн кун із Північної Америки, де вага окремих екземплярів досягає 15 кілограм. З такою вагою це вже скоріше ледачий кіт, який намагається менше рухатися зберігаючи своє тепло. Також представниками велетнів є норвезькі лісові кішки. Оскільки є представниками однієї із самих холодних зон проживання домашніх котів.

Тепер перейдемо до так званих незвичайним котам ліліпутам. А якщо точніше кішкам. Найменшою вважається кішка, привезена з Сінгапуру, де вона відома як «трущобная кішка». Щоправда, на батьківщині не особливо популярні ці кішки. Незначний розмір їх пов’язаний не тільки з жарким кліматом, але і з необхідністю знаходити укриття, яких там не надто багато. Популярність цієї породи дуже висока за кордоном, особливо в США. Оскільки звичайного кота цієї породи становить в середньому 2,5 кілограма, а кішки в середньому 1,5 кілограма. Так само вони мають незначний розмір, що підходить для їх утримання не великих квартирах.

Популярність: 31%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок