Доброго дня. І ось настав старий новий рік. У багатьох з нас ще у будинках стоять ялинки. І тема статті, яку я хочу вам представити, вирішив назвати кішка і новий рік. Думаю ще тема кішок і свята нового року актуальна.

Одним з небезпечних атрибутів новорічних прикрас для здоров’я кішки є мішура. Її зовнішній вигляд дуже приваблює тварина, викликає надмірну цікавість зовнішнім виглядом, розмірами, шелестом. Таку «красу» вихованець норовить взяти в рот, для надійності, так сказати. Ось тут і криється небезпека. Як тільки ця іграшка виявляється у роті, виплюнути її назад кішка вже не зможе.

Вся справа в будові мови тварини. У кішок мова покривають подовжені щетинки, нахилені до глотки. Ось в них-то і застряє нитка мішури. Помучившись, помучившись, позбавляючись від мішури зовнішнім способом, кішка в кінцевому підсумку її ковтає. І мішура виявляється в шлунково-кишковому тракті тварини.

А що таке мішура? Це той же метал, тільки тонкий, але і в такому вигляді він здатний принести велику шкоду вашому вихованцеві, пошкодивши йому внутрішні органи. Стикаючись зі стінкою кишечнику, може відбутися розрив тканини, тим самим розвинеться перитоніт і сепсис.

Ще трохи новорічної мішури і кішці

Якщо ви підозрюєте, що кішка проковтнула мішуру, у неї проявляється блювота, загальна слабкість, апатія, тварина відмовляється від їжі, негайно зверніться до лікаря навіть напередодні свята. Не варто вибирати або кішка або новий рік. Ваш вихованець важливіше.

Поширеною помилкою господарів у таких випадках є те, що «нудьгу» свого вихованця вони сприймають як легкий недуг, часто пояснюючи так: «Напевно, щось не те з’їв». І прагнучи очистити шлунок від «гидот», свідомо викликають блювоту. Друзі, не займайтеся самолікуванням, ні в якому разі не давайте кішці ніяких мікстур, засобів, для очищення шлунка.

Також слід насторожитися, якщо у кішки відсутня стілець. Це характеризує повну непрохідність кишечника. Підступність тут полягає в тому, що у тварини не піднімається температура, і, по сему, багато господарів не надають особливої важливості, сподіваючись, що все само пройде. Найчастіше, з рота кішки або з попи може стирчати шматочок мішури. Не варто тягнути за краєчок, обов’язково покажіть вихованця ветеринара.

Щоб запобігти заковтуванню вихованцем мішури, краще взагалі відмовитися від цієї прикраси. Або розміщувати її вище, щоб кішці лише залишалося сидіти і спостерігати, але не мати можливості до неї дістатися.

Новорічні іграшки і кішка

Ялинкові скляні іграшки теж таять в собі небезпеку для вашого вихованця, особливо, якщо він зовсім юний. Прикрашаючи ялинку переливаються кульками, ви привертаєте увагу кошеня. Він неодмінно захоче з ними пограти. Іграшки, що висять внизу ялинки, опиняться на підлозі. Вихованець легко зірве їх і буде ганяти по всьому житлу. У кінцевому рахунку, вони розіб’ються, і ваша тварина може сильно поранитися. Вихованець може (в кращому випадку) і не проковтнути осколки, а ось лапи точно поріже. Тому, по можливості, замініть скляні прикраси пластмасовими. Благо сучасний вибір великий.

Небезпечними для тварини можуть виявитися і електричні гірлянди. Більшість кішок ставляться до них байдуже, але зустрічаються індивіди, які люблять погризти дроти. Якщо ви знаєте про такий «пустощів» кішки, то краще використовувати низьковольтні гірлянди. Інакше кішку може вдарити струмом.

Ось що я хотів вам сказати у своїй статті кішка і новий рік. Сподіваюся, моя стаття вам сподобалася, і ви підкреслили для себе щось нове. Зі старим новим роком друзі.

Популярність: 18%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок