Вітаю вас друзі. І сьогодні героїня моєї статті це мальтійська кішка. Здивовані? Я теж був здивований, коли на одному з форумів, де я часто буваю і спілкуюся, зайшла розмова про таку породу кішок. Начебто у всіх фелинологических асоціацій у списку такого виду кішок не є. Що ж варто сказати друзі. Мої пізнання в цій області, можна сказати, мають пробіл. І щоб заповнити цей пробіл знань довелося трохи поспілкуватися з автором розмови і почитати деяку інформацію і дізнатися, що ж за така цікава порода, про яку я раніше не чув.

А все досить просто виявилося. Я навіть сам не очікував цього. І щоб зберегти інтригу статті, я почну ось з чого. Всі я думаю, ви знаєте, що у кожної існуючої породи кішок є що визначає забарвлення. Наприклад, для всіх відомих і популярних кішок, таких як британська кішка визначальним визнаний блакитний окрас. Адже не дарма цю породу називали британська блакитна кішка. Тепер звичайно британські кішки можуть бути будь-якого кольору, але саме блакитний зустрічається найбільше.

Візьмемо іншу породу кішок таку як Шартрез. Тут також визнаної породу кішок допускається блакитний колір з відтінками сірого. Правда, ці відтінки можуть бути різною мірою інтенсивні. Далі така порода як російська блакитна кішка. Навіть не буду говорити, який забарвлення. Ви самі здогадалися.

Як чому ж мальтійська кішка?

Як я думаю, ви здогадалися, що порода мальтійської кішки буде пов’язана із забарвленням. Але тут є цікавий момент. А його суть ось у чому. Виявляється на самому острові Мальта, який розташований, якщо хто не знає практично в центрі Середземного моря, практично всі місцеві кішки мають сіре забарвлення. Тепер цим терміном прийнято називати будь кішок сірого забарвлення з різним ступенем глибини кольору. Це може бути і світло-сіра і темно-сіра кішка. Також якщо, наприклад, у кішки є світлі і темні ділянки вовни, ну звичайно повинні бути сірого кольору, її теж називають мальтійської.

І ось з давніх часів за цими кішками і закріпилася ця назва. І тепер всіх кішок незалежно від породи, головне, що б сірий окрас був присутній, просто стали називати — мальтійська кішка.

Популярність: 15%

  • Головна
  • Види кішок