Доброго дня шановні друзі. Хотів би представити на ваш суддівство наступну статтю. З’явилася вона як би випадково на основі одного простого питання. А от чи можуть коти відчувати солодкий смак?

У попередніх статтях було розказано про перевагу сімейства котячих над людиною. Вони краще бачать у темряві, краще чують, краще вловлюють запахи. Так і виникло таке питання. У чому людина перевершує їх?

І в підсумку можу сказати є таке, в чому коти нам програє. Тепер про все по порядку. Розмова піде про смак. Тут можна з гордістю казати, що у нас мови більш чутливі. Ми, як коти і кішки можемо сприймати чотири основних смаки. Це гіркий, солодкий, солоний, кислий. Але на відміну від нас змішані смаки, на жаль, вони вловити не можуть.

Тепер хотів би розповісти про те, як це відбувається у котів. Смакові рецептори у котів і кішок розташовуються з боків, на кінчику, на нижній стороні мови. Коли їжа стосується мови, то вона вступає в контакт з чутливими сосочками, які перебувають на його мові.

Відчувають коти солодкий смак?

Тривалий час побутувала така думка, що коти і кішки з усього представництва ссавців не можуть розрізнити солодке. І ось ця укорінена думка була спростована. Результати досліджень проведені протягом кількох років довели, що вони можуть вловлювати і відчувати солодкий смак.

Якщо розглядати на побутовому прикладі, то тут доволі все просто. Якщо наприклад голодному коту надати вибір між злегка підсолодженим і звичайним молоком, то у величезній кількості випадків буде обрано молоко без добавок. Навіть ще на шляху до їжі він вже отримає цінну інформацію, не приступивши до їжі, завжди її з пристрастю ретельно обнюхає.

Знаєте, це схоже на те, як вина дегустатор не спробувавши ні краплі вже має уявлення про якість напою. Теж самим способом надходить кіт. Він вже знає про їжу багато, навіть не спробувавши її. Якщо йому не подобається навіть запах, вона фыркнет і піде, не доторкнувшись до їжі.

Також важливим є те, що давним-давно дикий кіт або кішка завжди харчувалися тільки вбитої здобиччю. Падло їх не коли не приваблювала, навіть коли вони були дуже голодні. З тих часів ці погляди були збережені їх домашніми нащадками.

Популярність: 45%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок