Добрий вечір, друзі. У мене для вас невелика загадка. Скажіть будь-ласка звідки ця розмова?

— Ти не міг би сказати мені, куди мені треба йти?

— Це залежить від того, куди ти хочеш прийти.

— Це не має значення.

— Тоді не має значення, куди ти підеш.

Дізналися звідки це? Вірно, це дивний діалог кота з посмішкою або чеширського кота, який спокійно сидить на гілці в лісі і юної Аліси.

Вона не була особливо здивована зустріччю з мовцем котом, оскільки за час подорожі звикла до самим дивним речам, які відбуваються навколо неї. Але коли він починає потихеньку зникати починаючи з хвоста і закінчуючи посмішкою, яка не зникала ще деякий час після зникнення всього іншого, Аліса не змогла стримати подиву. Адже вона бачила котів без посмішки, але посмішку без кота вперше в житті. А ось коли кажуть: «У нього посмішка чеширського кота», що це означає?

Алісі кажуть, що він посміхається, тому що він чеширський кіт. Однак незрозуміло, чому кіт з цієї конкретної англійській провінції має схильність посміхатися. Пояснення знаходиться в кінці: коли кіт зникає, починається з кінчика хвоста і закінчується на широкій посмішці, яка залишається ще деякий час після зникнення тварини. Так от звідки це все пішло?

Дві версії появи кота з посмішкою

Перша. У той час був незвичайний чеширський сир, на якому був зображений кіт з посмішкою, а точніше, його мордочка. Тіло кота виробник сиру не став вдавати, створивши враження, що воно зникло, і залишилася лише посмішка. Саме у маркуванні своїх виробів з усміхненою мордочкою, криється вираз — посміхається як чеширський кіт.

Друга. Це була свого роду абревіатура виразу посміхається, як «чеширський Катерлинг», що використовувався до того часу більше п’яти століть. Катерлинг був найвправнішим фехтувальником за часів Річарда Третього. Він обіймав посаду протектора королівських лісів і був відомий завдяки своїй жахливій посмішці, яка ставала ще більш широкої, коли він робив свій коронний удар шпагою, що разить наповал. Згодом прізвище Катерлинг скоротили до Кет, і будь-яка людина, усміхнений злий, похмурою посмішкою, став зватися Кет. Про нього говорили — посміхається, як чеширський кет. Яка версія вам ближче вирішуйте самі.

Популярність: 35%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок