Вітаю вас друзі. Як говориться в інтернеті є все. Саме новини мережі інтернет я намагаюся читати будинку відпочиваючи після робочого дня. Серед безлічі тем для роздумів є досить цікаві. Ось, наприклад одна з них, яка розбурхувала розуми людей. Пам’ятайте восьминога Пауля який передбачав футбольні матчі збірної Німеччини? Так я ось знайшов, схожу, що кішки можуть передбачати погоду. Дивно кішки і погода? Звідки все це пішло? Адже не могло народитися на порожньому місці. Чому не собаки, не домашня птиця, не комахи, а саме кішки? Спробуємо трохи в цьому розібратися.

У старовинних народних літописах існувало таке міцне переконання, що домашні кішки або коти можуть досить точно передбачити погоду на майбутнє. Хотілося б сказати, що вся стародавня інформація взята з найдавніших вірувань, які існували в ті далекі часи. Саме тоді коли найближчими для чаклунів і магів були кішки. Ось від тих часів і пішло, що кішки можуть впливати на погоду. Саме все це перекочувало до приказки та прислів’я різних країн світу.

Ось, наприклад, у стародавній ірландської прислів’ї говориться, що якщо взяти кішку і засунути в її горщик, то погана погода вам забезпечена. Найцікавіше, що ірландці спеціально іноді робили таке, в тих випадках, коли хотіли що б дорогий гість у хаті ще трохи затримався.

А ось в Уельсі кажуть, що якщо кішка припиняє гратися або більше не ганяється за своїм хвостом, ставати задумливою бути зливи.

Якщо ж взяти Англію, то тут теж не обійшлося без народного фольклору щодо кішок. Там говорили, що якщо кішки миють свої пасти лапами і захоплюють вуха — це напевно до дощу.

Як пов’язані між собою кішки і погода?

Якщо ж розглянути з наукової точки зору? Може варто спиратися на якісь факти? Як пов’язані між собою кішки і погода? Повинно існувати якесь раціональне пояснення зрозуміле обраним про феноменальні здібності кішки у визначенні погоди?

Звичайно в цій справі дуже багато неясного. Може тут справа не в чаклунській силі, а всього лише в тому, що у кішок підвищена чутливість барабанних перетинок і внутрішнього вуха до мінімальних змін атмосферного тиску? Може бути, найменша зміна вологості призводить до додаткового впливу поверхню вільної мембрани?

Та надто багато наукових термінів. Спробую привести до більш зрозумілому та доступному мови. Ось дивіться. Коли ми піднімаємося на ліфті на досить високому будинку або навіть коли злітаємо на літаку, то у нас одразу у вухах виникає неприємне відчуття пробки і з’являється спотворення звуку. Ось ці відчуття досягаються від зміни атмосферного тиску і додаткового впливу поверхню вільної мембрани. Можливо, такі відчуття при наближенні дощу відчувають кішки. І як тільки намічаються зміни в атмосфері і кішка їх відчуває, то ми спостерігаємо, як вона тре лапою вухо при вмиванні.

І наостанок. Адже ми знаємо, що кішки ведуть вільне життя. Звичайно, вона не в захваті від покидання будинку в сильний дощ у пошуках їжі. Адже сильно мокра шерсть не зможе дати ні переваги в полюванні, ні комфорту, ні захисту.

Популярність: 29%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок