Доброго дня. І сьогодні тема статті кішка і запахи. Всім нам відомо, що запах у житті кішки грають найважливішу роль. Але, зауважу, кошенята, а тим більше дорослі тварини дуже не люблять і неохоче звикають до нових запахів. Тому, якщо ви хочете урізноманітнити область запахів, з дитинства привчайте до цього тварина. Кошеня звикне до змін запахів і не буде агресивно на них реагувати.

Кішки особливо чутливі до такого компоненту парфумерії як грумминг. Можна припустити, яка реакція на цей предмет пахощів буде у вашого улюбленця при черговому «пшике» флакончиком з улюбленими парфумами або туалетною водою. Тому, друзі, важливо якомога раніше привчити улюбленця до подібних процедур і стежити, щоб вони не викликали у кошеняти негативні емоції.

Кішка і запахи на виставках

Якщо ви власник двох і більше кішок, напевно стикалися з такою проблемою, як не впізнавання іншими вихованцями кішки, що вивозиться вами в іншу місцевість, атмосферу. Наприклад, після відвідин виставки. Адже там мешкають різні кішки і запахи.

Ось і виходить, що улюблениця набуває чужі запахи, і, по поверненню додому, її просто не дізнаються, вважають за незнайомку і приймають «в багнети» залишилися тварини. Накопичений досвід у тварин змушує їх довіряти своєму чуттю, а не вірити очам. Такого принципу дотримуються і матері-кішки, відмовляючись від кошенят, які побували в «чужих» місцях і не пахло «породному».

Як кішка користується запахами?

У кішок залози запаху розташовані по всьому тілу — на мордочці, лапах, хвості. Тварині вони необхідні для того, щоб позначати свою територію, речі, місця. Ви не замислювалися, чому кішка треться об ваші ноги, руки, одяг, коли ви приходите додому?

«Скучила!» — впевнено скажете ви. Або після візиту гостей точить кігті про той предмет, де вони розташовувалися. «Вередує!» — ви припустите. А ось і не так! Кішка позначає залозами те, що належить їй, але чомусь час від часу набуває сторонній запах. Ваша улюблениця таким чином «оновлює» і «закріплює» свій запах і в той же час збирає «чужий», потім розносить його по всьому своєму тілу.

Вона демонструє тим самим свої «хазяйські» якості. З точки зору кішки — це нормальна періодична процедура. А от вам не завжди зрозуміло таку поведінку своєї улюблениці. Сподіваюся, моя стаття вам сподобалася, і ви зрозуміли, чому кішка і запахи пов’язані між собою.

Популярність: 11%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок