Доброго дня. Сьогодні моя стаття задоволена незвичайна і називається два кота і їх знайомство. Звичайно, якщо у вас в будинку з’явилися з самого початку два кошеняти, і вони росли разом, то тут особливих проблем немає. А якщо у вас був один кіт і ви вирішили завести другу. Ось тут та сама проблема. Не все так просто як здається на перший погляд.

З того моменту як ви вирішили завести другого кота в своєму будинку то раджу запастися величезним терпінням і робити все не кваплячись і покроково. Адже знайомство та встановлення контакту між двома своєрідними особинами дуже і дуже непроста справа.

А почну ось з чого. Як тільки новий кіт з’явився у вас в будинку, вам спочатку слід замкнути в окремій кімнаті. Обов’язково представити йому воду, корм і туалетний лоток. Іншому ж коту залишити практично весь будинок без урахування цієї кімнати. Я думаю, ваш колишній вихованець не особливо образяться, якщо з його володінь буде видалена одна кімната. І після цього можна приступати до підготовки знайомства двох котів.

Два перші кроки знайомства двох котів

Перший крок. В цьому кроці є надання основного коту перенесення, в якій приїхав новачок. Можна сказати заочне знайомство двох котів. Йому потрібно відчути запах чужинця, при цьому, не бачачи його. І тут головне звернути увагу на його реакцію. Якщо буде бурхлива, люта реакція виражена шипінням і лютим гарчанням то доведеться почекати і не переходити до другого кроку. Як тільки ваш вихованець заспокоїться і почне більш спокійно реагувати на запах чужинця можна переходити далі до знайомства.

Другий крок. Потрібно придбати в магазині два невеликих махрових рушники. Першим беремо і проводимо по вух, чола, підборіддя, губ нового кота. Другим рушником повторюємо ті ж дію, але зі старим котом. І ось тепер увага. Беремо і залишаємо ці рушники кожне на території іншої. Так кожен з двох котів буде відчувати присутність другого на своїй території. Ми ж тим самим будемо домагатися звикання до одного запаху іншого до тих пір, поки вони обидва не почнуть спокійно реагувати на рушники.

Два коти починають освоюватися в будинку

Після того, як два коти звикли до запаху іншого кота на своїй території пора зробити ще наступні два важливих кроки.

Перший крок. Це обмін територіями між котами. Так новачок отримує територію попереднього власника і починає освоюватися на ній, а старожил переїжджає в кімнату, де був новачок. Погодьтеся несподіване рішення? Так обидва кота остаточно звикнуться з запахом один одного. І ми зможемо перейти до наступного кроку.

Другий крок. Для початку слід залишити невеликий зазор в дверях в кімнату, де знаходиться старожил. Так рано чи пізно вони один одного побачать, хоч у невеликій щілинки двері. Це потрібно, насамперед, для їх безпеки. Так обидва кока можуть один одного бачити, висловлювати свої емоції, але при цьому не можуть затіяти бійку. Такий зазор в дверях слід залишати приблизно на годину кілька разів в день. Нехай обидва кота самі підходять коли їм завгодно і знайомляться один з одним.

Два кота лицем до лиця

Після того як всі ознаки агресії пропали при знайомстві через дверну щілину, пора переходити до заключної фази знайомства. А саме уявити їх обличчям до обличчя один одному. Ну, а якщо бути точніше, то мордочкою до мордочці.

І тут вам друзі необхідно бути самим спокійними і впевненими. Разом з тим вам також завжди варто бути напоготові. Можливо, після кількох секунд знайомства почнеться бійка і вам швидко доведеться розборонити двох котів до того, як вони завдадуть травму один одному.

З часом недовіру один до одного у ваших котів зникне, і ви побачите, що два коти відмінно уживаються під одним дахом. Вам тільки потрібно проявити терпіння.

Популярність: 14%

  • Головна
  • Поради щодо кішок і котів