І знову здрастуйте шановні читачі мого блогу. Сьогодні у нас буде наукова стаття і присвячена тому, як домашня кішка змогла дати життя іншого виду. Цим видом була африканська дика кішка.

Не багатьом відомо, що африканські дикі кішки в природних умовах мешкають трохи південніше гарячої пустелі Сахара і з кожним роком популяція цих тварин постійно скорочується. Через кілька років вони можуть опинитися на межі зникнення.

Проблемою порятунку даного виду зайнялися в Центрі вивчення видів, що знаходяться під загрозою зникнення, при інституті Одюбона, який знаходиться в Новому Орлеані.

Був обраний шлях, який останнім часом набирає обертів. Це клонування. І ось після кількох невдалих спроб прийшов успіх. Буквально незадовго до двохтисячного року домашня кішка Кайєн змогла виносити і народити на світ кошеня африканської дикої кішки.

Звичайно, до проведення експерименту вченими було враховано безліч питань. Наприклад, що проста звичайна кішка і дика африканська кішка трохи схожі. Мають деякий однакову будову скелета, вагу, довжину. При виборі сурогатної матері приймалася до уваги скільки разів Кайєн даючи здорове потомство.

За інформацією, що надійшла з прес-центру установи мама і її кошеня відчувають себе чудово. Ладнають, не дивлячись на те, що з різних видів. Домашня кішка піклується про свого малюка і проявляє занепокоєння, коли його не надовго забирають від неї. Через чотири тижні після свого народження кошеня, якого назвали Джаз, став проявляти свій норов, який був закладений в нього природою. Однак Кайєн не дає йому спуску і виховує його в строгості.

Проведений складний експеримент довів, що домашня кішка може стати свого роду інкубатором який може рятувати види сімейства котячих перебувають на межі зникнення.

Популярність: 13%

  • Головна
  • Цікаві новини