Вітаю Вас читачі мого блогу. Сьогодні я Вам хотів розповісти про одному рослині. Як і чому запитаєте ви? Адже блог любителів котів і кішок. Причому тут рослина? Поспішаю вас заспокоїти. Дане цікаве рослина має безпосереднє відношення до нашим вихованцям і називається котовник котячий або ж котяча м’ята.

Інтерес до даного рослині домашні кішки проявляють відразу, як тільки господар дістане його з потаємних місць шафи. Починається нервовий ходіння по колу, вставання на задні лапи, нявкання, пестощі про ноги.

Отримавши предмет свого запиту, наш вихованець відразу ж спробує забрати його від наших очей в затишне місце, потім почне нервово обнюхувати, полизывать і злегка погрызывать м’яту. Трохи пізніше наш вихованець починає тертися об неї своєю мордочкою, а пізніше почне стрибати, кататися по підлозі, звиватися. Таке незвично стан триває близько десяти хвилин. З часом інтерес до котячій м’яті згасає, і домашні кішки втрачають до неї інтерес.

У вас, звичайно, виникло питання. А всі коти і кішки так реагую на це рослина? Ну, як вам сказати, шановні друзі. За статистикою близько 85% нявкаючих вихованців так бурхливо реагують на це рослина. Але також хотів би сказати, що зустрічаються такі види котів і кішок, у яких ця реакція відбувається дуже бурхливо, і є такі яких котяча м’ята абсолютно не цікавить.

А тепер трохи цікавий факт. Вчені поки не можу сказати, чому так домашні кішки реагують на це рослина. Висловлюється припущення, що за такої речовини, як непеталактон який входить до складу рослини, який своїми хімічними властивостями подібний галюциноген. За проведеним дослідженням даний інгредієнт не викликає звикання і не небезпечний для організму котів і кішок, тому багато виробників іграшок, кормів, різних спреїв додають це рослина в свою продукцію.

А тепер хотів ще дещо сказати, що вам слід трохи знати про цю рослину. Листя котячої м’яти за кольором можуть бути яскраво-зеленого або зеленувато-сірого кольору. Квіти м’яти білого кольору з буруватими плямами. Висохлі листя і квітки повинні мати запах трави. Ну і наостанок. Зберігайте котячу м’яту в темному і недоступному місці інакше домашні кішки швидко до неї доберуться.

Популярність: 11%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок