Вітаю друзі. Скажіть а ви знаєте для чого коту вуса? А чи знаєте ви що у кішки дуже розвинений дотик на відміну від людини? Як і чому? Якщо ми знаходимося в темряві, то у нас є волею чи неволею відчуття, якого-небудь перешкоди попереду. Це відбувається тому, що присутній зміна тиску повітря, що передбачає наявність якогось предмета.

Не залежно від масті кішок вони мають свою перевагу завдяки чутливим чуттєвим волоскам — вибриссам, які знаходяться праворуч і ліворуч від носа, також над очима і на внутрішній стороні передніх лап. Саме із-за своїх вибриссов, вони вловлюють навіть не значне коливання повітря.

Існувала помилкова думка, що вуса кішки необхідні їй для того, що б визначити зможе пролізти у шпарину чи ні. На самому ділі вони грають чільну роль орієнтації в просторі, оскільки кішка без вусів в темряві буде наштовхуватися на перешкоди.

Для чого служать кішці вуса?

Також дуже важливим моментом є те, що коли кішка ловить мишу і її полювання позитивно закінчується, то вона своєрідно тримає в зубах спійману здобич. Щоб контролювати її руху, вона направляє вуса вперед і як би обволікає видобуток. Це робиться для того, щоб без усякого ризику, спокійно випустити її з зубів.

Ще кішці вуса дають можливість отримувати інформацію про незнайомому кота або кішку. Це відбувається при процесі обнюхування, коли кіт або кішка знайомляться один з одним. Також кішки як би позначають подобаються їм людей або предмети непомітними виділеннями з щічних залоз.

Крім того, вуса можуть бути ще й індикаторами емоційного стану. Якщо ось, наприклад, коли ми бачимо кішку з розставленими в різні сторони вусами, то це говорить про те, що вона підозрює можливу загрозу з боку іншої кішки або кота.

Які бувають у кішок вуса?

У кішок вуса ростуть з маленьких фолікул, які мають дуже багато нервових закінчень, і дуже чутливі до найменшого дотику. Також і шкіра між вусами максимально чутлива. Також від того, як кішка рухає вусами можна зрозуміти про що міркує вона перед блискавичним стрибком. З допомогою вусів відбувається розрахунок швидкості або напрям вітру, оцінюється відстань до цілі, вносяться орієнтація в стрибок.

Наостанок хотів би сказати, що існують різні форми вусів. Немає таких єдиних параметрів. Кожної породи є свої особливості. Так, наприклад, в американській жесткошерстной кішки — вони волокнисті, а у рекса-девону навпаки вони щетинисті і короткі. Сподіваюся я вам відповів на питання навіщо кішці вуса?

Популярність: 30%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок