Вітаю вас друзі. Сьогодні я знову хочу повернутися до теми диких кішок, і сьогодні стаття буде присвячена чудовою, граціозною і просто красивою рисі. І так почнемо, мабуть.

Рись це самий північний представник сімейства котячих і може, зустрічається навіть у Заполяр’ї. Раніше цей вид був широко поширений в Західній і Центральній Європі, але в зв’язку з безмірної полюванням був практично знищений у багатьох країнах. Зараз близько 90% всіх рисей мешкають в Росії в основному в Сибіру.

Своєю середовищем існування ці дикі кішки в основному вибирають густі хвойні ліси, але можуть проживати гірських лісах, лісотундрі, лісостепу. Рись дуже добре вміє лазити по скелях і деревам і також добре плавати. Можливо, це лазіння по деревах і передалося домашньої кішці, яка також обожнює проводити свій вільний час іноді на дереві.

Рись веде в основному досить осілий спосіб життя, але при недоліку їжі починає кочувати. Основна і улюблена їжа це зайці, але якщо є можливість, то рись не проти пополювати на дрібних гризунів або птахів.

Довжина тіла у представників цього сімейства котячих становить від 80 до 135 сантиметрів. Маса тіла самців коливається від 15 до 35 кілограм. Самки цих диких кішок важать від 15 до 20 кілограм. Тулуб не занадто довге і щільне. Лапи досить великі. Взимку, наприклад, вони досить добре опушені, що дозволяє ходити по снігу і не провалюватися. Хвіст дуже короткий. Відмінною рисою рисей є довгі китиці на вухах.

По забарвленню існує безліч варіантів, починаючи від бурувато-рудого і закінчуючи димчасто-палевим з різною вираженістю плямистості на лапах, боках, спині. В основному відмінність забарвлень обумовлено географічним обитанием диких кішок. Проживання у холодному кліматі відклала свій відбиток на шерсть цих тварин. На череві волосся практично білі, досить м’які і довгі, але не дуже густі. І це добре, адже природа намагається сама захистити своїх вихованців від різних умов клімату і що не можна сказати про наших милих кішок, які страждають в міських умовах тієї ж самої зими.

Тепер хотів би розповісти про чудовий момент життя цих диких кішок. У виводку зазвичай завжди 2-3 маленьких рисі. І ось у вихованні цих малюків до їх дорослішання беруть участь два батька. Погодьтеся досить незвично і приємно. Тривалість життя рисі становить від 15 до 20 років.

Популярність: 24%

  • Головна
  • Дикі кішки