Вітаю друзі. Скажіть дика чи свійська кішка живе у вас вдома? А ви знаєте коли ж минуло дане перетворення? Тоді я вам розповім. Відомо, що кішка стала жити поруч з людиною набагато пізніше, ніж собака, кінь, корова. Але от питання коли це сталося — ніхто точно сказати не може. Все-таки, коли наш мурлыкающий член сім’ї перетворився з грозного шиплячого істоти з кігтями в добрий і пухнастий клубочок?

Тепер трохи доісторичних довідок. У землях Швейцарії археологи знайшли на стоянках давніх людей кістки кішок. Також там були кістки інших тварин. Вчені зійшлися на думці, що це кістки диких тварин. І отже це були дикі кішки. Також в Індії в долині Інду був виявлений скелет кішки, що жила приблизно в 2000 році до нашої ери. Висунуто припущення, що його «власниця» цілком могла бути кішка, але вирішити, чи була ця кішка домашньої або дикої, тільки за останками неможливо.

Що думають вчені про диких або домашніх кішок

Раніше вчені вважали, що домашні вихованці завжди відрізнялися від своїх диких побратимів розмірами, але тепер ця гіпотеза серйозно оспорюється і давнє минуле нашої кішки дуже неясно. Після цих повідомлень виникає інше питання. Чи насправді кішка — домашня? А може ні?

Складне і непросте питання. Бо кішка, живучи з нами, має при цьому свободу — хочемо ми цього чи ні. Велика кількість бродячих кішок говорить нам про те, що вона може жити, як абсолютно незалежно сама по собі. Так, своїми думками я, схоже, зайшов у глухий кут. Треба починати з нього виходити. Тому потрібно розібратися з таким умовним терміном, як «одомашнення».

Відбулося одомашнення? А може ні? Інші тварини були приручені нами? Мені все ж здається, що були приручені. В даний тварини як корови і вівці не відчувають на собі вираження любові господарів. Об’єднання з людиною в даному випадку обумовлена звичкою, звиканням (при наближенні людини дорослі особини не тікають, тому не намагаються не тікати телята і поросята). Схоже, ми швидше «були приручені» їх, ніж якимось чудодійним способом одомашнені…

Так дика чи свійська?

Але про кішок я до щастя, а може і не щастя сказати не можу. Ми їх не утримували в неволі і поводилися з ними як з худобою. Навіть в Британії, де чорний кіт в майбутньому був улюбленцем сера Уїнстона Черчилля, в давнину законі озвучувалося, що від кішки не можна очікувати поведінки, властивого іншим домашнім тваринам. Що відбувається до цього часу.

Поведінка їх не можна передбачити, а також передбачити. Кішка досі — лише щодо одомашнена тварина і залишається при цьому завжди незалежною. Словом, гуляє сама по собі. Тому зі стовідсотковою впевненістю можна сказати дика чи свійська кішка живе поряд з нами.

З повагою, ваш CatBlogger

Популярність: 25%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок