Доброго дня. Вам шановні друзі хотів розповісти, що на цьому чудовому острові Кіпр є надзвичайний монастир Святого Миколая або як його називають місцеві жителі — Котячий. Знаходиться він недалеко від Лімассола на півострові Акротірі. І там живуть різні чудові кішки.

Тепер з Вашого дозволу хотів би розповісти дивовижну історію, як він виник. А почалося все в триста двадцять шостому році. У Святої Олени, матері Костянтина Великого було бачення, згідно якого вона побудувати на Кіпрі монастир.

Після бачення цариця негайно вирушила на Кіпр і їй постала важка картина. На Кіпрі вже було сімнадцять років посуха, люди не могли боротися з такими важкими умовами природи і постійно залишали острів, а на додачу до всього там мешкало ще величезна кількість змій.

І що ж зробила цариця? Вона побудувала монастир зі свого бачення, поселила туди ченців, і відправила туди тисячу кішок. Так-так саме в такій кількості чудові кішки прибули на острів.

Минуло кілька років і кішки повністю очистили землю від змій. На честь цієї події мис Каргея, недалеко від якого розташовувався монастир, місцеві жителі почали називати — Котячий і додачу і монастир.

Але не все було так безхмарно в житті монастиря. Спочатку сталися землетруси, потім численні війни і монастир прийшов в занепад. Запустіння монастиря тривало аж до шістдесятих років двадцятого століття. Трохи пізніше він був відреставрований і в тисяча дев’ятсот вісімдесят третьому році він став жіночим, там оселилися дві черниці, які відродили його.

На першому етапі життя вони зіткнулися з тими ж проблемами, що і цариця. Це знову розплодилися змії, які захопили велику територію. Вони так само вчинили, як і фундаторка монастиря — у них з’явилися дві чудові кішки. З часом кількість черниць зросло до шести осіб, а поголів’я кішок стало більше п’ятдесяти. А ще трохи пізніше і кількість змій значно зменшилась і вони більше не турбують місцевих жителів.

Не тільки черниці, але і місцеві жителі люблять, цінують, поважають, шанують і піклуються про кішок. Самі ж чудові кішки мають повну свободу пересування. Вони можуть гуляти парками, вулицями, скверами і жителі зустрічають появу посмішкою, а іноді яким-небудь і пригощають ласощами.

Популярність: 20%

  • Головна
  • Цікаві історії