Normal 0 false false false MicrosoftInternetExplorer4

Привіт друзі. Сьогодні буде досить незвичайна стаття, можна сказати міфічна. Її головним героєм буде чорний кіт по імені Бегемот. Дізналися звідки цей персонаж? Вірно з роману Булгакова «Майстер і Маргарита».

Для початку хотів би трохи розповісти про його дивному імені. Бегемот. А взято воно автором з старозавітної апокрифічної книги Еноха. Там було згадано морське чудовисько. І його називали Бегемот. Ось автор звідти і запозичив ім’я свого персонажа.

Також хотілося б розповісти, хто в реальному житті був прототипом цього героя. Згідно запису другої дружини Булгакова образ Бегемота був написаний з домашнього кота Флюшки. От тільки він був не чорний кіт, а сірий кіт, але Булгаков для додання демонізму зробив його чорним. Адже вже багато років вважалося, що саме чорні коти пов’язані з нечистою силою.

Що сказати про цього персонажа. Насамперед, це чорний кіт-перевертень, який може ставати великим чорним котом або ж перетворюватися в людину невеликого зросту з котячим обличчям.

У романі цей чорний кіт представлений читачем чином, в якому переплітаються різні риси. Так, наприклад, він має схильність пофілософствувати, показати свої інтелігентні манери і при цьому в одну мить може бути здійснений вчинок або сказана фраза, яка все це перекреслить.

Ось досить, наприклад, згадати вечеря після балу. Бегемот наливає в келих Маргарита прозору рідину. Маргарита ввічливо і тихо запитала його це горілка?

Наш герой миттю підскакує зі стільця і каже з образою. Вибачте, хіба я міг налити дамі горілки? Це самий справжній спирт. Як вам такий поворот подій?

Хотілося б ще розповісти, що вміє цей чорний кіт. Насамперед, одним з його умінь є карти. Це і ігри та фокуси. Також він вміє непогано грати в шахи і увагу бути розпорядником на балах.

А наостанок дорогі друзі хотів би сказати. Що кіт Бегемот це незвичайний і унікальний персонаж створений Булгаков у своєму романі. Безсумнівно, саме він надає деяку колоритність цього твору.

Популярність: 11%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок