Ось всі ми знаємо небудь чули про чорних кішок. Але не все знаємо, чому це відбувається і як цей колір відбивається на самих кішках. Так давайте розглянемо це питання більш докладно. Чому милі кішки народжуються абсолютно чорними?

Кожен ген у живому організмі дає відповідь за будь-яке питання. Отже, в організмі кішки знаходиться ген, що відповідає за забарвлення її вовни. Цей ген розташовуватися в хромосомі і може бути будь-якої форми. Різні форми одного малесенького гена призводять до різних окрасам вовни, тому можуть бути будь-якого кольору. Не тільки чорного, білого, коричневого, сірого.

Кожна клітина має дві хромосоми. Одну батька, а іншу матері. Якщо хромосоми містять один колір, то забарвлення буде одноколірним, а якщо двох батьківських хромосомах знаходяться різні гени за кольором, тоді масть буде мати два різних кольори.

Природним для кішки є забарвлення шерсті в основному двома пігментами: жовтуватим і чорним. Змішуючись між собою, вони утворюють сіруватого забарвлення. Типовою забарвленням для кішки є сірувата масть з темними смугами. Інші окраси є мутації на генному рівні. Милі кішки отримали свій чорний окрас завдяки власним генам своїх далеких предків.

Чи існують забобони навколо чорних кішок? Безсумнівно, так і існують і донині. Але є невеликий цікавий факт. Кішка не абсолютно чорна. Здивовані? Якщо пильно придивитися до хоч якоїсь чорної кішці, то неодмінно ви відшукайте білосніжне пляма або ж білосніжний волосок. Можете його знайти на черевці, шийці, лапках або ж хвості.

Якщо повернуться в середньовіччі, то християни чорну кішку порівнювали з темною силою і без роздумів знищували даних витончених тварин. Присутність же білосніжній відмітини виручало, і милі кішки рятувалися вірної смерті.

Також на популяцію чорних кішок зробили вплив і незлічені знахарі та ворожки. Вони створювали безжальні рецепти, до складу яких були включені складові чорних котів і кішок. Таким чином, чорні милі кішки не встигали створити потомство, на відміну від їхніх побратимів у яких присутнє біле рятівне пляма.

І наостанок таке запитання. А чорні кішки приносять удачу? На це питання відповім завдяки історичним фактом. Згідно документів, які дійшли до наших днів відомо, що в особливості з великою турботою до чорної кішці ставився британський повелитель Карл Перший. Він вважав, що саме його мила чорна кішка приносить йому удачу і щастя, бо безперервно примушував свою охорону постійно стерегти чотириноге є тварина. Однак прийшов час, і кицька пішла в інший світ. Побачивши це, повелитель із сумом сказав, що в його житті фортуни більше не буде. Ранок так і сталося: його ув’язнили, а потім, по закінченню декількох місяці, стратили.

Як що вам друзі вирішувати є милі кішки чорного забарвлення провісниками удачі або ж навпаки невдачі.

Популярність: 26%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок