Вітаю друзі. Ось літо закінчилося, йде осінь і попереду намічається прохолодний сезон. У цю пору року наші вихованці можемо застудитися. Так, наприклад, може з’явитися застуда у кішки. І наше завдання як люблячих господарів зробити все можливе, щоб вихованець не застудився.

А ось що таке застуда? Зазвичай я думаю, ми з вами під цим розуміємо респіраторну інфекцію, яка виникла від тих або інших негативних факторів зовнішнього середовища. Наприклад, вогкість, протяг і так далі.

Також я думаю, слід зазначити, що коли у кішки з’явилася застуда, то це може бути пов’язано і з переохолодженням. Наприклад, коли кішка довго лежала на холодній підлозі або коли вона промокла під осіннім дощем.

Так от, якщо говорити узагальнено, то під застудою слід розуміти бактеріальне або вірусне захворювання респіраторного тракту, а зокрема верхніх відділів, яке виникло у кішки з-за різних несприятливих умов. Проявляється це все закладеністю носа, сльозотечею, чиханьем, підвищенням температури тіла.

Ще трохи про застуді у кішки

Застуду можна як захворювання розділити на бактеріальне або вірусне. Сам процес хвороби звичайно триває від 5 до 7 днів. В цей період в організмі починає вироблятися імунітет за збудника. Але от якщо у кішки, наприклад імуносупресія, то цей процес трохи стає за часом довше.

Також важливим моментом у процесі одужання кішки є ізоляція її від інших вихованців. Чому запитаєте ви? Так дуже просто.

Наприклад для того що б з’явилася застуда у кішки одного збудника не достатньо. Пам’ятаєте, я говорив вище про несприятливі фактори? Так ось. Контактуючи з іншими вихованцями захворіла тварина, передає їм збудника застуди, а несприятливі фактори здорові вихованці самі знайдуть. Результатом може стати вже наявність в будинку не однієї простывшей кішки, а більше.

Популярність: 13%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок