Привіт друзі. Сьогодні я хотів би з Вами обговорити одну цікаву тему. Ось всі ми знаємо, що кішки обожнюють полювати на мишей. А ось чому наша кішка ловить мишу? Адже начебто просте питання, але відповісти на нього не просто. Адже начебто ні хто не замислювався над тим, чому кішки так пристрасно ловлять мишей. Чому не комах або ящірок, а ось саме мишей з таким азартом?

Все я думали, бачили, як кішка виходить з будинку на вулицю. Вона відразу починає до всього прислухатися і внюхіваться і тим самим, отримуючи їй потрібну інформацію. І ось вона виявляє сліди або запах мишей, біля якоїсь норки. І що далі відбувається? Вірно. Вона займає зручну позицію і починає чекати. Таке очікування може затягнутися на кілька годин. Та нам варто позаздрити такому терпінню.

І ось кішка ловить мишу. Бац, одну мить і полювання вдалася. І наша переможниця не відразу з’їдає її. Кішка забирає її подалі від норки і починає з нею гратися, до тих пір, поки миша вже не подасть ознак життя. А потім думаєте, що з’їсть? Не завжди. Деякі кішки приносять свою здобич у будинок і кладуть перед господарем. Тільки варто здогадуватися чому. Може з почуття вдячності, як би кажучи «дивись, який делікатес я тобі принесла» або показати свою значимість.

Також хотів би сказати і про інші захоплення кішки. Це полювання на птахів і рибної ловлі. У першому випадку полювання відбувається на землі, коли яка-небудь зазевавшееся пташка, не помітить небезпеку. В цьому випадку їй тільки варто розраховувати на незручність кішки.

А от на рахунок ловлі риби це дивно. Як ми знаємо, кішки відчувають неприязнь до води, але при всьому, мають бажання сидіти на березі ставка і чекати свою жертву. Адже нагородою стане свіжа рибка, від якої вони без розуму.

Ну, ось і ми підійшли ще й до комах. Я сам спостерігав, з яким інтересом відбувається ловля метеликів або коників. Але це вже не те, коли наша улюблена кішка ловить мишу. Це скоріше спортивний інтерес, немає вже такого хижацького погляду.

Ах так, трохи не забув. Адже є ще й інтелігентні кішки, яких повністю не цікавить полювання на мишей і вони повністю перемикають свій мисливський інстинкт на птахів. І хочу сказати, їм це чудово вдається.

Отже, підсумовуючи нашу розмову до кінця, нам залишається здогадуватися, чому все таки кішка ловить мишу. Можливо це збереглося стародавні інстинкти, а можливо невідома нам котяча психологія.

Популярність: 11%

  • Головна
  • Роздуми про котів і кішок